Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

16 Niedziela Zwykła 17.07.2022

 

  1. W piątek 22 lipca jest święto św. Marii Magdaleny.
  2. W sobotę 23 lipca przypada święto św. Brygidy, patronki Europy.
  3. 25 lipca przeżywamy w Kościele święto św. Jakuba apostoła i czcimy św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Serdecznie zapraszamy kierowców.
  4. Zachęcamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która jest organizowana od 5 do 12 listopada br. Dodatkowe informacje u ks. Tomasza Sowika i na plakacie w gablocie.
  5. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
    W „Niedzieli” przeczytamy o zagrożeniu, jakim jest narkomania wśród dzieci. „Gość Niedzielny” przedstawia sytuację Sudanu Południowego, który żebrze o żywność i pomoc międzynarodową . W „Idziemy” o. Jacek Salij OP podpowiada jak dobrze przeżywać Eucharystię. „Przewodnik Katolicki” pochyla się nad najnowszym dokumentem papieża Franciszka na temat liturgii. Jest również do nabycia najnowszy numer „L’osservatore Romano
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Henryka Kępińska, lat 97,

† Danuta Szafrańska, lat 72,

† Ewa Kalbarczyk, lat 65,

† Daniela Dworniak, lat 82,

i † Edward Gaweł, lat 60.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…   

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.