Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

17 Niedziela Zwykła 24.07.2022

  1. W poniedziałek, 25 lipca, uczcimy św. Krzysztofa, patrona podróżnych i kierowców. Z tej racji w dzisiejszą Niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Kierowców zapraszamy także w dzień święta w poniedziałek po Mszach św. o godz. 1700 i 1800.
  2. We wtorek, 26 lipca, wspominamy w Kościele świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Z tej okazji zachęcamy, aby z wdzięcznością polecać Bogu naszych rodziców i dziadków.
  3. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 5 do 12 listopada br. Dodatkowe informacje na plakacie w gablocie.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii, zaprasza w dniu 6 sierpnia do Torunia na Święto Dziękczynienia. Zapisy pod numerem telefonu (numer podany na plakacie w gablocie).
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o „zakurzonych perłach”, czyli o sytuacji seniorów we współczesnym świecie. „Gość Niedzielny” stawia pytanie: czy pokutna pielgrzymka papieża Franciszka uruchomi proces uzdrowienia relacji społecznych w Kanadzie? W „Idziemy” tematem tygodnia jest: „starość jako powołanie”. Natomiast „Przewodnik Katolicki” mówi o pierwszych wnioskach kończącego się diecezjalnego etapu synodu.
  7. Dzisiaj obchodzimy 52. rocznicę śmierci ks. Franciszka Gwoździckiego, proboszcza naszej parafii w latach 1947-1967 i budowniczego kościoła oraz 21. rocznicę śmierci ks. Tadeusza Wysockiego, wieloletniego duszpasterza naszej parafii i kapelana Szpitala Biegańskiego, dlatego pomódlmy się w ich intencji oraz w intencji zmarłych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Ewa Kowalska, lat 57,

† Zbigniew Alksnin, lat 66,

† Maria Leśniowska, lat 84,

i † Helena Worach, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…   

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.