Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

23 Niedziela Zwykła 04.09.2022

 

 1. Dzisiaj z racji na pierwszą Niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800, nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu.
 2. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św., aby dany przez Boga nowy czas nauki rozpocząć w łasce uświęcającej.
 3. W środę 7 września br. zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w po Mszy św. o godz. 1830 w sali na plebani oratorium. W każdą pierwszą środę miesiąca można będzie pogłębić swoją wiedzę biblijną lub nauczyć się modlić słowem Bożym.
 4. W czwartek 8 września br. wznawia działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można przekazać w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Zapraszamy również chętnych do pomagania jako wolontariusz.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w sobotę 24 września organizuje pielgrzymkę do Lichenia w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Chętnych zapraszamy do zapisania się na dyżurach członków Akcji w każdy wtorek i czwartek po mszach wieczorowych przy wejściu do kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 60 zł.
 6. Zachęcamy do udziału w listopadowej Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Tomasza.
 7. Służba Liturgiczna Ołtarza odgrywa ważną rolę w dobrym przeżyciu Liturgii. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 10 września o godz. 1000 przy zakrystii kościoła.
 8. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za naszych darczyńców modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  „Niedziela” jest z dodatkiem nowego tygodnika „Bliżej Życia z Wiarą”, w którym znajdują się m.in. poruszające świadectwa i historie z życia wzięta. „Gość Niedzielny” przybliża postać papieża Jana Pawła I oraz wspólnotę sióstr betlejemitek. „Idziemy” pisze o nowych ruchach formacyjnych w Kościele.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Alicja Radziwiłłowicz-Godycka, lat 95,

† Ryszard Tomaszewski, lat 90,

† Krystyna Kawka, lat 69,

i † Wiktoria Nebelska, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…  

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.