Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

24 Niedziela Zwykła 11.09.2022

 

 1. Rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem. W tej intencji dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem.
 2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 13 września o godz. 1630 w sali obok kancelarii parafialnej. Tego dnia po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 3. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tej inicjatywy jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.
 4. Rekrutacja do Studium Organistowskiego odbędzie się 14 września od godz. 1700 przy ul. Zgierska 123. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Także w środę 14 września będzie rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Szczegóły na stronie Seminarium Duchownego.
 6. W przyszłą niedzielę 18 września br. przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Młodych parafian zachęcamy do spowiedzi, aby dany przez Boga nowy czas roku szkolnego i katechetycznego rozpocząć w łasce uświęcającej.
 7. Po przerwie wakacyjnej wznowił działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Dary żywnościowe o dłuższym terminie ważności można zostawić w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy. Zapraszamy chętnych do pomagania jako wolontariusz.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w sobotę 24 września organizuje pielgrzymkę do Lichenia w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Chętnych zapraszamy do zapisania się na dyżurach członków Akcji w każdy wtorek i czwartek po mszach wieczorowych przy wejściu do kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 60 zł.
 9. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 17 września o godz. 1000 przy zakrystii kościoła.
 10. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  „Niedziela” jest z dodatkiem nowego tygodnika „Bliżej Życia z Wiarą” oraz pisze o kandydatach na rodziców chrzestnych. „Gość Niedzielny” zastanawia się, kto głosi najlepsze kazania. „Idziemy” przybliża Sanktuarium Krzyża Świętego. „Przewodnik Katolicki” w sekularyzacji dostrzega szansę dla ewangelizacji.