Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

25 Niedziela Zwykła 18.09.2022

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji walczących o wolność i niepodległość Ukraińców oraz o sprawiedliwy pokój.
  2. Po przerwie wakacyjnej rozpoczął działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Dary żywnościowe o dłuższym terminie ważności można zostawić w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Za okazaną niezawodną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy. Zapraszamy chętnych do pomagania jako wolontariusz.
  3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w sobotę 24 września organizuje pielgrzymkę do Lichenia w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Chętnych zapraszamy do zapisania się na dyżurach członków Akcji w każdy wtorek i czwartek po mszach wieczorowych pod chórem. Koszt wyjazdu 60 zł.
  4. Zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 24 września o godz. 1000 przy zakrystii kościoła.
  5. Dzisiaj taca gospodarcza i zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą odprawiamy w naszej parafii w piątki. O godz. 1800 jest sprawowana Msza św., a po niej modlitwy nowennowe. Zapraszamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy kulisy pracy katolickich dziennikarzy, a w dołączonym dodatku Bliżej Życia z Wiarą: jak ateistka spotkała Boga. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się dodatek: kolejna płyta z serii Biblia audio CD. „Idziemy” pisze o San Giovanni Rotondo, które rocznie odwiedza ok. 9 mln pątników. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o sytuacji Kościoła Katolickiego w Królestwie Danii.
  7. W ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca:

† Zofia Osipowicz, lat 91.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…  

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.