Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

27 Niedziela Zwykła 02.10.2022

 

  1. Zachęcamy parafian do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele celebrujemy w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach w intencji pokoju na świecie.
  2. W środę 5 października zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej po Mszy św. o godz. 1830 w sali na plebani oratorium. Przypominamy, że w każdą pierwszą środę miesiąca można pogłębić swoją wiedzę biblijną lub nauczyć się modlić słowem Bożym.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 odmówimy różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730.
  5. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Najbliższa zbiórka w sobotę 8 października o godz. 1000 przy zakrystii kościoła.
  6. Kandydatów klas VIII i klas I szkół średnich, którzy w najbliższym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 4 października po Mszy św. o godz. 1800. Natomiast spotkanie uczniów klas VII odbędzie się w czwartek 6 października po Mszy o godz. 1800. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800.
  7. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się podczas piątkowej Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. Zapraszamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy duszpasterstwo akademickie, a w dołączonym dodatku Bliżej Życia z Wiarą historię cudem uratowanego Tomka. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o pustynnej misji. „Idziemy” pisze o sile modlitwy różańcowej. W „Przewodniku Katolickim” poznamy właściwy kult Matki Bożej.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Wiktoria Waledziak, lat 97,

† Grażyna Bujnowicz, lat 75,

† Henryk Kubica, lat 87,

† Wacława Antczak, lat 76,

i † Barbara Pawlik, lat 74.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.