Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

28 Niedziela Zwykła 09.10.2022

 

  1. Zachęcamy parafian do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. We wtorek 11 października spotkanie Żywego Różańca o godz. 1630 w sali obok kancelarii.
  3. W czwartek 13 października nabożeństwo Fatimskie z różańcem o godz. 1730.
  4. W piątek 14 października Kościół wspomina św. Małgorzatę Marię Alacoque, siostrę wizytkę, mistyczkę, apostołkę Najświętszego Serca Jezusowego, która jest także patronką naszej parafii. Do niej przychodził w objawieniach Pan Jezus i dzięki niej świat poznał obietnice związane z kultem Jego Najświętszego Serca i praktyką pierwszych piątków miesiąca. Serdecznie zapraszamy na odpustową Mszę św. o godz. 1800, a po Eucharystii na nabożeństwo Uwielbienia, które poprowadzi Grupa U ŹRÓDŁA.
  5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, za których modlitwa „jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (św. Jan Paweł II). Od przyszłej Niedzieli po Mszach św. w kościele i w zakrystii, a od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę od godz. 930. Można także zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 – 1700.
  6. Od przyszłej Niedzieli nasi ministranci będą rozprowadzać znicze na groby zmarłych. Całkowity dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Zbiórki ministrantów są w soboty o godz. 1100.
  7. Za tydzień taca gospodarcza. W przyszłą niedzielę przypada także XXII Dzień Papieski. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przybliża postać ks. Hugona Kołłątaja, a w dołączonym dodatku Bliżej Życia z Wiarą poznamy historię życia Teresy. „Gość Niedzielny” rozmawia z Czesławem Langiem o wzlotach, upadkach i wielkiej mocy modlitwy. W„Idziemy” przeczytamy o małżeńskich trendach. „Przewodnik Katolicki” pisze o inicjatywach duszpasterskich adresowanych do mężczyzn. Można nabyć kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  9. Jutro przypada 7 rocznica śmierci ks. prałata Piotra Rycerskiego, proboszcza parafii w latach 1995-2012. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu oraz parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Eugeniusz Matuszewski, lat 76,

† Daniela Pawłowska, lat 81,

† Lesław Mycko, lat 86,

i † Edward Przytuła, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.