Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

29 Niedziela Zwykła 16.10.2022

 

  1. Przeżywamy XXII Dzień Papieski. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Zachęcamy parafian na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  3. We wtorek 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracujących wśród chorych, szczególnie polecając Szpital im. Biegańskiego.
  4. W sobotę 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, po której pomodlimy się Apelem Jasnogórskim przy pomniku Papieża – Polaka.
  5. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Wśród różnego rodzaju form modlitwy szczególne miejsce zajmują wypominki. Ich tradycja sięga X wieku. Od dzisiejszej Niedzieli przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych (czyli 8-dniowych), półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę o godz. 930. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  6. Nasi ministranci rozprowadzają znicze. Całkowity dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza. Kandydaci na ministrantów zgłaszają się do ks. Tomasza. Zbiórki ministrantów są w soboty o godz. 1100.
  7. W kaplicy Matki Bożej jest świecznik ofiarny z bezpiecznym, bez-sadzowym system świec wotywnych. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim podążają do kochającego Boga nasze prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za bliskich zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Świece zapalamy zapalniczką.
  8. Dzisiaj taca gospodarcza. W przyszłą Niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na misje. W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” wspomina postać błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, a w dołączonym dodatku Bliżej Życia z Wiarą poznamy historię życia ks. Jana Kaczkowskiego. „Gość Niedzielny” jest z kolejną płytą kolekcji Biblia Audio. „Idziemy” przypomina soborową Konstytucję dogmatyczną o Objawieniu Bożym „Dei verbum”. „Przewodnik Katolicki” pisze o różnym przeżywaniu żałoby i wzajemnym wspieraniu się rodziców po stracie dziecka. Jest najnowszy numer „L’Osservatore Romano”. Można także nabyć kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Anna Dyjaczyńska, lat 71,

† Władysław Andrzejczak, lat 81,

i † Stanisław Kropiwnicki, lat 96.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.