Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

30 Niedziela Zwykła 23.10.2022

 

  1. W ostatnim tygodniu października zachęcamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. Wśród różnego rodzaju form modlitwy za zmarłych szczególne miejsce zajmują wypominki. Przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych (czyli 8-dniowych), półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii.
  3. Nasi ministranci rozprowadzają znicze. Zachęcamy do ich zakupu, aby w ten sposób wesprzeć działalność Służby Liturgicznej Ołtarza.
  4. W przyszły wtorek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Eucharystii o godz. 1300. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone kwiaty i znicze, które zaniesiemy na groby jako symbol wiernej miłości i pamięci o zmarłych. Na cmentarzach odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. O godz. 14oo Msza św. na pobliskim cmentarzu św. Rocha przy ul Zgierskiej 141, po czym procesja z modlitwą różańcową i modlitwami za zmarłych.
  5. Dzisiaj taca na misje. Październikowa taca gospodarcza jest przeznaczona na renowację ogrodzenia, furtek i bram przy ul. Skarbowej. W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przybliża postać ks. Piotra Wawrzyniaka, a w dołączonym dodatku Bliżej Życia z Wiarą poznamy historię nawrócenia w więzieniu Sławomira. „Gość Niedzielny” wyjaśnia kim i po co są penitencjarze. „Idziemy” odkrywa tajemnice Sekretariatu KEP. „Przewodnik Katolicki” odpowiada na pytanie: po co Maryja się objawia? Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Jan Pawlak, lat 81,

i † Jan Brodecki, lat 91.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.