Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

32 Niedziela Zwykła 06.11.2022

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy za zmarłych wypominkami oktawalnymi.
  2. We wtorek 8 listopada zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie w sali obok kancelarii parafialnej o godz. 1630.
  3. W piątek 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Ojczyzny oraz wszystkich, którzy utracili życie w jej obronie. Abp Grzegorz Ryś udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada br.
  4. W przyszłą niedzielę 13 listopada będziemy obchodzić VI Światowy Dzień Ubogich. Łódzka CARITAS przekazała „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Papierowa torba dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem. Zebrane w ten sposób dary posłużą pomocą najuboższym w naszym Parafialnym Ośrodku Pomocy Charytatywnej.
  5. Kandydatów klas VIII i klas I szkół średnich, którzy w najbliższym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w niedzielę 13 listopada po Mszy św. o godz. 1800. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia 3 grudnia br. Szczegóły w gablocie.
  7. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Do „Niedzieli” dołączona jest biało-czerwona chorągiewka, przeczytamy w niej o nadużyciach w kulcie zmarłych. Tematem „Gościa Niedzielnego” jest samotność. W „Idziemy” przeczytamy o sensie śmierci oraz o duszpasterstwie dla osób w kryzysie samobójczym. „Przewodnik Katolicki” odpowiada na pytanie co dalej dzieje się ze zmarłymi. Do nabycia są świece CARITAS na stół wigilijny oraz kalendarze misyjne.
  9. Módlmy się za parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Wanda Czechulska, lat 75,

† Jan Kędzia, lat 93,

† Stanisław Drawnel, lat 81,

† Genowefa Limiera, lat 88,

i † Jadwiga Szczepańska, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.