Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

33 Niedziela Zwykła 13.11.2022

 

  1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele 6. Światowy Dzień Ubogich. W ich intencji pomodlimy się różańcem po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa. Za dary przekazane najuboższym w „Tytkach charytatywnych” serdecznie dziękujemy.
  2. Także dzisiaj po Mszy o godz. 1800 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i klas I szkół średnich.
  3. W trzeci czwartek miesiąca 17 listopada o godz. 1730 zapraszamy na różaniec.
  4. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, odbędzie się poświęcenie opłatków. Nie będą one rozprowadzane po domach w naszej parafii. Opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia 3 grudnia. Szczegóły w gablocie.
  6. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 18 do 25 lutego 2023 roku. Dodatkowe informacje u ks. Tomasza.
  7. Z racji Światowego Dnia Ubogich dzisiejsza taca przeznaczona jest na ubogich. Do puszki zbieramy ofiary na Kościół Prześladowany. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o polsko-hinduskiej miłości. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest dwunasta, czyli ostatnia z płyt superprodukcji Biblia Audio. W „Idziemy” przeczytamy o biskupim parlamencie oraz o pokusie sławy. „Przewodnik Katolicki” pisze o depozytariuszach Niepodległej.
  9. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana:

† Jadwiga Unieszowska, lat 79,

i † Helena Kaczmarek, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.