Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

34. NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022

 

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia.
  2. Dzisiaj także odbywa się poświęcenie opłatków. W tym roku nie będą one rozprowadzane po domach naszej parafii. Opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  3. Za tydzień, pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent bezpośrednio przygotowuje nas do godnego, chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, a także na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale. Przez cały Adwent zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 700. Pamiętajmy o przynoszeniu lampionów.
  4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i klas I szkół średnich zapraszamy na spotkanie w niedzielę 4 grudnia, a z klas VII w niedzielę 11 grudnia, po Mszy św. o godz. 1800. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje na pielgrzymkę do Torunia 3 grudnia. Szczegóły w gablocie.
  6. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 18 do 25 lutego 2023 roku. Dodatkowe informacje u ks. Tomasza.
  7. Dzisiaj taca gospodarcza. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” jest wolność. Tygodnik przybliża także postać ks. Jana Długosza. Z „Gościa Niedzielnego” poznamy dom Dominikanek dla dziewcząt oraz katedrę pw. Chrystusa Króla w Katowicach. W „Idziemy” przeczytamy o wernisażu współczesnych obrazów Jezusa Miłosiernego według wizji z Dzienniczka Faustyny Kowalskiej.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Adek Kotuła, lat 85,

† Maria Ostapowicz-Wołkowicz, lat 90,

i † Bożena Palmowska, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.