Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2022

 

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu. Także dzisiaj, po Mszy o godz. 1800 spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i klas I szkół średnich. Za tydzień spotkanie kandydatów z klas VII (po Mszy św. o godz. 1800).
 2. Każdy dzień Adwentu przybliża nas do świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Jezusa. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu są Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 11 grudnia. Poprowadzi je franciszkanin o. Radosław Tomczak OFMConv, gwardian Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylinskiego w Łodzi-Łagiewnikach. Prosimy o zapoznanie się z programem, który jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Wykorzystajmy dobrze ten święty czas dany nam od Boga. Poinformujmy i zaprośmy na rekolekcje naszych bliskich i znajomych. Pamiętajmy o modlitwie i skorzystajmy z sakramentu spowiedzi.
 3. W Mszach roratnich ku czci NMP możemy uczestniczyć w dni powszednie o godz. 700. Dzieci zapraszamy zwłaszcza we wtorki i czwartki. Pamiętajmy o roratkach i lampionach.
 4. We wtorek 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja. Jest to dzień imienin ks. wikariusza Mikołaja Chorzyńskiego. W wigilię wspomnienia, 5 grudnia, zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 1700.
 5. W środę 7 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej (w oratorium na plebani). Spotkania, które odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, służą pogłębieniu wiedzy biblijnej i pomagają modlić się słowem Bożym.
 6. W czwartek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 1200 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Łaski.
 7. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 18 do 25 lutego 2023 roku. Dodatkowe informacje u ks. Tomasza.
 8. W zakrystii i w kancelarii można nabyć poświęcone opłatki. Zatroszczmy się o naszych starszych i chorych sąsiadów, aby dostarczyć im świąteczny opłatek. Można też zaopatrzyć się w świece CARITAS na stół wigilijny, kalendarze misyjne oraz w sianko do dekoracji stołu wigilijnego, przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
 9. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli znajdziemy krótki poradnik dla rodziców i dziadków: jak z dzieckiem rozmawiać o Bogu? Tematem Gościa Niedzielnego jest promieniowanie świętości. Idziemy przypomina nauczanie Kościoła na temat ludzkiego ciała. Przewodnik Katolicki pisze o powołaniu świeckich.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jan Sobiszewski, lat 81,
† Zbigniew Golis, lat 74,
i † Ewa Michalak, lat 77.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

 

 • Radosław Tomczak OFMConv

  gwardian Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylinskiego Łódź-Łagiewniki

  Niedziela – 11 grudnia 2022

  godz. 7.00

  godz. 8.30

  godz. 10.00

  godz. 11.30 (nauka dla dzieci)

  godz. 13.00

  godz. 18.00 (nauka dla młodzieży)

  godz. 19.30

  Poniedziałek – 12 grudnia 2022

  Wtorek – 13 grudnia 2022

  godz. 7.00 (Roraty)

  godz. 17.00

  godz. 18.00