Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

3. NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2022

 

o. Radosław Tomczak OFMConv

gwardian Sanktuarium św. Antoniego Padewskieg

i bł. Rafała Chylinskiego Łódź-Łagiewniki

 Niedziela – 11 grudnia 2022

godz. 7.00

godz. 8.30

godz. 10.00

godz. 11.30 (nauka dla dzieci)

godz. 13.00

godz. 18.00 (nauka dla młodzieży)

godz. 19.30

Poniedziałek – 12 grudnia 2022 i Wtorek – 13 grudnia 2022

godz. 7.00 (Roraty)

godz. 15.00 – 17.00 Adoracja i spowiedź

godz. 17.00

godz. 18.00

 

  1. Rozpoczęliśmy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi o. Radosław Tomczak OFMConv, gwardian Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi-Łagiewnikach. Trwać będą do wtorku włącznie. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek odbywać się będą o godz. 700, 1700 i 1800. Przez te dwa dni od godziny 1500 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej. Poinformujmy i zaprośmy naszych bliskich i znajomych. Dzisiaj po Mszy o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się różańcem w intencji rekolekcji, a młodzież klas VII, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne.
  2. Przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 700 są sprawowane Msze św. roratnie ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy!
  3. We wtorek 13 grudnia spotkanie Żywego Różańca o godz. 1630 w sali przy kancelarii. Tego dnia przypada 41. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, zwłaszcza o ofiarach stanu wojennego.
  4. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Można także zaopatrzyć się w „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  5. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 18 do 25 lutego 2023 roku. Więcej informacji u ks. Tomasza.
  6. Za tydzień taca gospodarcza. Dziś zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Niedziela przybliża postać ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. W Gościu Niedzielnym poznamy grupę młodych, których jedyną intencją jest modlitwa za wspólnotę Kościoła. Tematem tygodnika Idziemy jest miłość, małżeństwo i seks. Przewodnik Katolicki pisze o spowiedzi.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Barbara Osówniak, lat 75,

† Michalina Kuran, lat 79,

† Halina Sieńczewska, lat 99,

† Czesława Muchowiecka, lat 80,

† Janina Drożyńska, lat 90,

i † Leon Bortnowski, lat 93.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.