Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

4. NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2022

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o pokój w naszej Ojczyźnie i w świecie.
  2. W Mszach roratnich ku czci NMP możemy uczestniczyć w dni powszednie o godz. 700. Dzieci zapraszamy zwłaszcza we wtorek i czwartek. Pamiętajmy o roratkach i lampionach.
  3. W środę 21 grudnia na Mszy św. o godz. 1800 zostanie przekazane naszej parafii „Światło Betlejemskie”.
  4. W sobotę 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia, z którą związana jest tradycja wieczerzy wigilijnej. Przeżyjmy ją w duchu chrześcijańskiej tradycji z najbliższymi, we wzajemnej życzliwości. Niech temu rodzinnemu spotkaniu towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewanie kolęd, życzliwość i pokój. Tego dnia nie będzie Mszy świętej wieczornej. Tradycyjnie o północy odprawiona zostanie Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy.
  5. W uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  6. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek.
  7. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się
    w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Niedziela radzi jak dobrze przeżyć święta Bożego Narodzenia i zawiera Śpiewnik kolędowy. Gość Niedzielny pisze o skutkach grzechu pierworodnego i ma dodatek Modlitwy przed wieczerzą wigilijną. W Idziemy jest Kalendarz 2023 i Obrzęd Wigilii. Przewodnik Katolicki pisze o znaczeniu wizyty duszpasterskiej.