Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Narodzenia Pańskiego 25.12.2022

 

 

„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel,

to znaczy: «Bóg z nami»” (Mt 1,22-23)

 

Drogim Parafianom, przybyłym Gościom

oraz Sympatykom naszej wspólnoty parafialnej

z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy,

aby świadomość, że Bóg jest zawsze z nami,

dodawała sił, otuchy i nadziei na każdy dzień i lepsze jutro.

Niech wszystkim tym, którzy umiłowali przyjście Syna Bożego w ludzkim ciele,

Bóg hojnie błogosławi!

 

  1. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i chęci w przygotowaniu Bożonarodzeniowego wystroju naszego kościoła: siostrze Elżbiecie zakrystiance oraz zgranemu zespołowi zaangażowanych i wrażliwych parafian oraz sympatyków, druhom ZHR przy naszej parafii, przedstawicielom młodzieży i ministrantów. Wdzięczni jesteśmy Firmie Skrzydlewska za ofiarowane choinki, a anonimowej parafiance za ufundowanie kwiatów Gwiazd Betlejemskich. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. Jutro w drugi dzień Świąt Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę.
  3. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa przypada w piątek 30 grudnia.
  4. W ostatni dzień 2022 roku, o godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będzie to okazja do podzielenia się refleksją na temat mijającego roku, podejmowanych działań duszpasterskich i materialnych.
  5. W przyszłą niedzielę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  6. W środę 28 grudnia rozpoczynamy „kolędę”, czyli tradycyjne odwiedziny naszych parafian. Z tymi, którzy zechcą nas przyjąć, chcemy się modlić, błogosławić rodzinom i dzielić się informacjami na tematy religijne, a także dotyczące naszej parafii. Porządek wizyt w tym tygodniu jest następujący:

28.12.2022r.  (środa) od godz. 1600 – ul. Biegańskiego, ul. Folwarczna, ul. Olszowa, ul. Łagiewnicka, al. Róż, ul. Cedrowa

29.12.2022r.  (czwartek)  od godz. 1600 – ul. Orzeszkowej, ul. Pogodna, ul. Zdrojowa, ul. Karłowicza, ul. Malwowa, ul. Przyrodnicza, ul. Chabrowa, ul. Makowa, ul. Hortensji, ul. Botaniczna

30.12.2022r.  (piątek)  od godz. 1600 –  ul. Żarnowcowa, ul. Głogowa, ul. Owocowa, ul. Skrzypowa, ul. Wrzosowa, ul. Krzewowa, ul. Jaśminowa, ul. Bzowa, ul. Jaskrowa, ul. Jałowcowa, ul. Julianowska (budownictwo jednorodzinne)

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Świąteczne numery tygodników są z różnorodnymi dodatkami z okazji Bożego Narodzenia.
  2. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Wiesława Żelazo, lat 81,

i † Edward Klimecki, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.