Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023

 

Drogim Parafianom, przybyłym Gościom

oraz Sympatykom naszej Parafii składamy poparte modlitwą życzenia:

w Nowym Roku Pańskim 2023 niech Bóg błogosławi Waszym rodzinom,

spokojnie prowadzi przez życie, pomaga pokonywać trudności,

napełnia pokojem i obdarza zdrowiem. Szczęśliwego Nowego Roku!

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. W środę 4 stycznia o godz. 1830 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej (w oratorium na plebani). W każdą pierwszą środę miesiąca możemy pogłębić wiedzę biblijną i uczyć się modlitwy słowem Bożym.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Z Uroczystością Objawienia Pańskiego związany jest obrzęd poświęcenia kadzidła, kredy i wody. Kredą oznacza się drzwi, wodą kropi się mieszkanie i dymem kadzidła wypełnia dom na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Siostry Służebniczki rozprowadzać będą kadzidło i kredę. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na misyjne dzieła. Zbiórka ofiar na tacę przeznaczona jest na misje. W tym dniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Najświętszego Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. o 1800.
 5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 1100 abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską korowód kolędników. Na zakończenie będzie koncert kolęd „Małej Armii Janosika” – 130. osobowej, największej kapeli góralskiej w Polsce. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jest to zbiórka funduszy dla dzieci z zespołem Downa z Łodzi i okolic oraz dotkniętych ubóstwem dzieci z Libanu. Dary można przekazywać za pomocą strony orszakwlodzi.pl (szczegóły na plakatach).
 6. W pierwszą sobotę stycznia o godz. 730 Msza św. w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM. Po Eucharystii opłatek Koła Przyjaciół Radia MARYJA. Różaniec wynagradzający o godz. 1730.
 7. W przyszłą niedzielę 8 stycznia święto Chrztu Pańskiego i koniec okresu liturgicznego Narodzenia Pańskiego. Tego dnia o godz. 1600 odbędzie się spotkanie opłatkowe Żywego Różańca, Asysty i Służby Liturgicznej Ołtarza w domu parafialnym. Zapraszamy!
 8. Siostry Służebniczki zapraszają dziewczęta na dni skupienia, które odbędą się 7-8 stycznia w domu przy ul. Biegańskiego 10.  Będzie to czas uwielbienia, spotkania ze Słowem Bożym  i warsztaty artystyczne. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 900, zakończenie w niedzielę ok. 1300. Zapisy w zakrystii u s. Elżbiety lub telefonicznie u s. Ewy: 661 433 860.
 9. Trwa „kolęda”, czyli tradycyjne odwiedziny naszych parafian. Z tymi, którzy zechcą nas przyjąć, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo. Porządek wizyt w najbliższym tygodniu jest następujący:

02.01.2023  (poniedziałek) od godz. 1600ul. Julianowska 1 kl. I – VIII

03.01.2023  (wtorek) od godz. 1600 – ul. Julianowska 1 kl. IX – XV i Julinowska 3

04.01.2023  (środa) od godz. 1600 – ul. Julianowska 9

05.01.2023  (czwartek)  od godz. 1600 – ul. Murarska 1, 3  ul. Kochanowskiego 5, 9

07.01.2023  (sobota)  od godz. 1000 – ul. Sadowa 18/20, 19, 22 i stare bud., ul. Pocztowa, ul. Wspólna 20, ul. Kochanowskiego 4, 6/8, 10 i stare bud., ul. Murarska 11, 15, 17 i stare bud., ul. Skarbowa, ul. Cisowa, ul. Akacjowa

 1. Grudniowa taca gospodarcza w całości jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 3. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Krystyna Kozińska, lat 92,

† Marek Ważyński, lat 64,

† Jerzy Pawlikowski, lat 75,

† Daniela Ludwiczak, lat 90,

† Teresa Kabat, lat 82,

† Wiesław Kwiatosiński, lat 87

i † Barbara Biała-Bernas, lat 90.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.