Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Zwykła 05.02.2023

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Także po tej Eucharystii spotkanie formacyjne w grupach dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku.
  2. W sobotę 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy 31. Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na dodatkowej Mszy o godz. 900 będzie udzielany sakrament chorych. Prosimy, aby umożliwić chorym udział we wspólnej modlitwie.
  3. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne wizyty kolędowe u naszych parafian. W dniach od 28 grudnia ubiegłego roku do 31 stycznia bieżącego roku zostaliśmy przyjęci w 2000 domów i mieszkań, co stanowi 26% wszystkich mieszkańców parafii. Nasza wspólnota parafialna w większości to ludzie w wieku dojrzałym. Wiele osób ze względu na choroby pozostaje na stałe w swoim lokum, korzystając bardzo często z pomocy rodzinnej i sąsiedzkiej. Dla niektórych wizyta kolędowa jest jedyną łącznością z parafią. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, okazywaną życzliwość, gościnność i troskę o Kościół. Po dwóch latach przerwy spotkanie z duszpasterzem było okazją do przyjęcia Bożego błogosławieństwa, ale także do dawania odważnego świadectwa wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła w miejscu zamieszkania. Niepokoi fakt, że 29% mieszkańców z terenu parafii odmówiło spotkania z księdzem – o 10% więcej niż przed pandemią. Są to nie tylko osoby innego wyznania i religii, ale często osoby przeżywające kryzys wiary, poszukujące Boga lub niewierzące. W tej liczbie były także osoby, które ze względu na grypę czy inne dolegliwości nie chciały zarazić odwiedzających ich duszpasterzy. Dużo, bo prawie 45%, mieszkań i domów było zamkniętych. Najczęściej są one puste lub wynajmowane. Stawia to wszystko przed nami, jako wspólnotą parafialną, nowe wyzwania i zachęca jeszcze bardziej do ufnej modlitwy. Dzięki złożonym ofiarom możemy kontynuować zaczęte inwestycje i planować nowe. Niech Bóg Wam błogosławi!
  4. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Serdecznie Bóg zapłać za poświęcony czas i chęci w posprzątaniu bożonarodzeniowego wystroju naszego kościoła: siostrze Elżbiecie zakrystiance oraz zgranemu zespołowi zaangażowanych i wrażliwych parafian oraz sympatyków, druhom ZHR przy naszej parafii, przedstawicielom młodzieży i ministrantów.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Polecamy artykuły: Gdy dziecko nie chce chodzić na religię oraz: Jak rozmawiać z nastolatkami.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Krystyna Wylazłowska, lat 94,

† Andrzej Podlecki, lat 73,

† Józef Sopel, lat 74,

† Halina Czarnecka, lat 89,

† Edward Piątek, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.