Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

6. Niedziela Zwykła 12.02.2023

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa odmówimy różaniec w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 14 lutego o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
  3. W trzeci czwartek miesiąca, 16 lutego o godz. 1730 różaniec poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
  4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy w przyszłą niedzielę 19 lutego, po Mszy św. o godz. 1800. Młodych parafian zachęcamy do udziału w niedzielnej Mszy św. o godz. 1800.
  5. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji „Solidarni z Aleppo”. Zebrane datki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafią bezpośrednio do Aleppo w Syrii. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Niedziela pisze o wierze, która nie kładzie kresu cierpieniu, ale nadaje mu sens; przybliża także postać Wilhelma Rӧntgena, odkrywcy promieni X. W Gościu Niedzielnym bp Edward Dajczak mówi o zmaganiach z depresją, planach na emeryturę, radościach i smutkach w swojej posłudze. Idziemy zastanawia się czy DPS to grzech i pisze o prześladowanych chrześcijanach. Przewodnik Katolicki wyjaśnia czym jest „namaszczenie chorych”. Jest nowy numer L’Osservatore Romano.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Andrzej Pietrzak, lat 82,

† Grażyna Banaszkiewicz, lat 77,

† Marian Pędziwiatr, lat 71,

† Janina Nowakowska, lat 80,

i † Maria Kikosicka, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.