Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

7. Niedziela Zwykła 19.02.2023

 

  1. Rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Módlmy się w tym czasie za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości Narodu. Także po tej Eucharystii spotkanie formacyjne w grupach dla młodzieży klas VII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. W środę 22 lutego Popielcem rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który jest przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. W ten dzień obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ścisły. Podczas Mszy św. o godz. 700, 730, 900 (dodatkowo) oraz 1700 i 1800 sprawowany będzie obrzęd posypania głów popiołem.
  4. Z Wielkim Postem związane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane w każdy piątek o godz. 1730 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800 dla dorosłych. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę o godz. 1715, podczas których nauki pasyjne będzie głosił nasz wikariusz ks. dr Andrzej Kociołek.
  5. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” zastanawia się, czy wystarczy być dobrym człowiekiem, żeby dostać się do nieba oraz przybliża postać Mikołaja Kopernika. W „Gościu Niedzielnym” o. Olivier Catel OP mówi o poście w czasach Jezusa i jego starotestamentalnych korzeniach. „Idziemy” pisze o modzie na partnera w polskim społeczeństwie, a „Przewodnik Katolicki” o przedpościu.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jadwiga Mielczarska, lat 83,

† Anna Adamska, lat 40,

† Władysława Rządkiewicz, lat 90,

i † Stanisław Janczak, lat 95.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.