Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

4. Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

 

  1. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje, które prowadzi Tomasz Ewertowski OMI. W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. z nauką o godz. 900 (dodatkowo), 1700 i 1800. Przez te trzy dni od godziny 1500 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. We wtorek 21 marca po Mszy św. o godz. 1800 Nabożeństwo Uwielbienia. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Program rekolekcji znajduje się w gablocie przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Wykorzystajmy jak najowocniej dany nam przez Boga czas.
  2. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715. Zapraszamy!
  3. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna pobrane pod chórem skarbonki przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i ich zawartość będzie przekazana Zespołowi Charytatywnemu naszej parafii.
  4. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W tym roku, z racji na IV Niedzielę Wielkiego Postu, Uroczystość Św. Józefa obchodzimy w poniedziałek 20 marca.
  5. W sobotę 25 marca jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą Kościół w Polsce przeżywa jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia. Zapraszamy na Mszę o godz. 1800, podczas której Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo i złożone będą przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, które są do wzięcia w zakrystii i pod chórem.
  6. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi w dniach 14-16 kwietnia organizuje rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej od 15 roku życia. Szczegóły w gablocie.
  7. Do renowacji została przekazana figura Matki Bożej, a po odnowieniu powrócił św. Józef, pod którym znajduje się skarbona na ofiary przeznaczone na kwiaty. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy na modlitwie w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o męskiej twarzy Kościoła i przybliża postać Stanisławy Leszczyńskiej, położnej z Auschwitz. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym jak strapionych pocieszać oraz o ojcu Augustynie Kordeckim, przeorze Jasnej Góry. „Idziemy” pisze o duchowym towarzyszeniu. „Przewodnik Katolicki” wyjaśnia pojęcie jałmużny.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Paweł Wawrzyniak, lat 71,

† Mirosław Olszewski, lat 85,

† Maria Kraska, lat 96,

† Krystyna Włudarczyk, lat 72,

† Zdzisław Pawęta, lat 73,

† Janina Adamczyk, lat 77,

† Edward Dziedzic, lat 84,

† Barbara Durst, lat 88,

i † Jerzy Milewski, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

 4 Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023

700             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

830             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1000           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1130           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

1300           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1715           Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

1800              Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

1930          Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

Poniedziałek * Wtorek * Środa (20–22 marca 2023) Dni Pojednania

900             Msza św. z nauką rekolekcyjną

1500          Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia Spowiedź święta

1700           Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800           Msza św. z nauką rekolekcyjną

We wtorek, 21 marca po Mszy św. o godz. 1800 Nabożeństwo Uwielbienia