Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1715.
  2. Pod chórem można pobrać skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu w naszej parafii.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca (1 kwietnia) o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Różaniec wynagradzający o godz. 1730.
  4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Przypominamy o przyniesieniu do poświęcenia tradycyjnych palemek, do których wykonania szczególnie zachęcamy dzieci wraz z rodzicami.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, Marsz Pamięci św. Jana Pawła II o godz. 1500 wyruszy z parafii św. Faustyny do Katedry.
  6. Pragniemy z radością poinformować, że w Uroczystość Św. Józefa, w poniedziałek 20 marca, pięcioro naszych parafian zostało odznaczonych przez księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia srebrnym Krzyżem zasługi dla archidiecezji łódzkiej: Krystyna Chorzyńska, Teresa Jedlina, Jadwiga Paduch, Zygmunt Krasiński i Zbigniew Zdunek.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza młodzież męską (od 15 roku życia) na rekolekcje powołaniowe w dniach 14-16 kwietnia. Szczegóły w gablocie.
  8. Marcowa taca gospodarcza jest przeznaczona na zapłatę za odnowienie figury św. Józefa oraz oczyszczenie rynien i rur spustowych kościoła. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Niedziela pisze o nowych atakach na wolność Kościoła. Gość Niedzielny wyjaśnia jak krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować. Idziemy pisze o wielkopostnej praktyce postnej, a Przewodnik Katolicki jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień kwietnia.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jerzy Sęk, lat 72,

i † Krystyna Bujnowicz, lat 73.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.