Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 02.04.2023

 

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, czyli ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa; Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa (obowiązuje post ścisły); Wielka Sobota – dzień milczenia i czuwania oraz Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchody Wielkanocy. Liturgia w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 1800, Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 2000 (pamiętajmy o świecach).
 2. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek o godz. 1500 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Ofiary zbierane do puszek w tym dniu przeznaczone zostaną na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
 3. Z Wielką Sobotą związany jest zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd ten odbędzie się przed kościołem od godz. 800 do godz. 1830, co pół godziny, a w godz. od 1000 do 1500 co kwadrans.
 4. Porządek Mszy świętych w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny – jak w każdą niedzielę.
 5. Zachęcamy do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. W Wielki Czwartek spowiedź będzie od godziny 1700, w Wielki Piątek od 1500, w Wielką Sobotę od 800 do 1830.
 6. W środę 5 kwietnia o godz. 1830 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej (w oratorium na plebani). W każdą pierwszą środę miesiąca możemy pogłębić wiedzę biblijną i uczyć się modlitwy słowem Bożym.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza młodzież męską (od 15 roku życia) na rekolekcje powołaniowe w dniach 14-16 kwietnia. Szczegóły w gablocie.
 8. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800. Spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 16 kwietnia po Mszy św. o godz. 1800. Natomiast młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania w tym roku (1 czerwca) zapraszamy w niedzielę 23 kwietnia także po Mszy św. o godz. 1800.
 9. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Niedziela pisze jak skutecznie przekazać dzieciom wiarę. Tematem Gościa Niedzielnego jest Triduum Paschalne. Idziemy pisze o utracie poczucia grzechu, a Przewodnik Katolicki o cierpieniu.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do domu Ojca:

† Marian Rostek, lat 69. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.