Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

 

 1. Święta Wielkanocne zachęcają nas do odkrycia na nowo prawdy o Zmartwychwstaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech staną się one czasem odnowienia wiary w Miłosierdzie Boże i dobro drugiego człowieka. Życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, pokoju i miłości. Niech radość ze Zmartwychwstania Chrystusa wypełni nasze serca, a towarzyszący temu blask nadziei, doda siły i wzbogaci nas duchowo. Szczęść Boże!
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 3. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 11 kwietnia o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
 4. W piątek w oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje post.
 5. Do przyszłej Niedzieli trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 1800, w tygodniu po Mszy św. o 1700.
 6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas Archidiecezji Łódzkiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Tego dnia do kosza przed ołtarzem złożymy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, których zawartość będzie wsparciem dla działalności naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego.
 7. Naszą wdzięczność kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w godne przygotowanie Wielkiego Tygodnia: Asyście Parafialnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom Organistom, a szczególnie Siostrze Zakrystiance i pomagającym jej osobom za dekorację kaplicy przechowania, grobu i ołtarza oraz wszystkim wiernym uczestniczącym w tych nabożeństwach.
 8. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza młodzież męską (od 15 roku życia) na rekolekcje powołaniowe w dniach 14-16 kwietnia. Szczegóły w gablocie.
 9. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800. Spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 16 kwietnia po Mszy św. o godz. 1800. Natomiast młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania w tym roku (1 czerwca) zapraszamy w niedzielę 23 kwietnia także po Mszy św. o godz. 1800.
 10. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. W ostatnim tygodniu na kościół przekazano 200 zł od Koła Przyjaciół Radia Maryja i anonimowo 400 zł i 1050 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Wanda Więckowska, lat 95,

† Alma Budkowska, lat 94,

† Andrzej Walkowski, lat 82,

i † Bartłomiej Tomaszewski, lat 49.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.