Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Miłosierdzia Bożego 16.04.2023

 

  1. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. Do kosza przed ołtarzem składamy dzisiaj skarbonki z Jałmużny Wielkopostnej, których zawartość jest wsparciem dla działalności naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800. Spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800. Natomiast młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania 1 czerwca br., zapraszamy w przyszłą niedzielę 23 kwietnia także po Mszy św. o godz. 1800.
  3. W trzeci czwartek miesiąca, 20 kwietnia o godz. 1730 różaniec poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
  4. Dzisiaj taca gospodarcza. Za tydzień zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Pelagia Politańska, lat 83,

† Maria Wolniak, lat 85,

† Władysława Frątczak, lat 87,

† Ryszard Karcz, lat 66,

† Henryka Cłapińska, lat 67,

i † Bożena Sęczkowska, lat 69.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.