Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

3. Niedziela Wielkanocna 23.04.2023

 

  1. Dzisiaj przypada 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które inauguruje 15. Tydzień Biblijny, w tym roku obchodzony pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Serdecznie zachęcamy do osobistego czytania, rozważania i kontemplowania Słowa Bożego. Po Mszy św. w ramach nabożeństwa pomodlimy się różańcem.
  2. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania 1 czerwca br., zapraszamy dzisiaj na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 1800.
  3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. We wtorek 25 kwietnia ks. proboszcz Jarosław Pater obchodzi imieniny. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Solenizanta, podczas której będziemy się także modlić o nowe powołania kapłańskie, zwłaszcza z naszej parafii.
  5. Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi organizuje kolonie letnie dla dzieci. Szczegóły w gablocie.
  6. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian, zwłaszcza młodszego pokolenia, uruchomiliśmy w parafii mobilny terminal płatniczy. Daje on możliwość bezgotówkowego składania ofiary przy użyciu karty płatniczej. Terminal jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii.
  7. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Kwietniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na prace przy schodach do kościoła. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna w skarbonkach przyniesionych w Niedzielę Miłosierdzia Bożego złożoną kwotę w całości przeznaczamy na działalność pomocową Zespołu Charytatywnego naszej parafii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  9. W ostatnim tygodniu odszedł do domu Ojca:

† Janusz Zieliński, lat 66.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… 

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.