Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

4. Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

 

 1. Dzisiaj w 4. Niedzielę Wielkanocy, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do modlitwy o powołania do Służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii. Po Mszy św. w ramach nabożeństwa pomodlimy się w tej intencji różańcem.
 2. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800.
 3. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca (4 maja) o powołania kapłańskie i zakonne będziemy się modlić w ramach nabożeństwa majowego o 1730.
 5. Z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy św. o godz. 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca (6 maja) o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Żywą Różę.
 7. Spotkanie grupy biblijnej w maju odbędzie się wyjątkowo w drugą środę miesiąca 10 maja o godz. 1830 w oratorium na plebani.
 8. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania 1 czerwca br., zapraszamy 14 maja spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 1800
 9. Zakończył się półroczny okres wypominek za zmarłych. Zainteresowanych kontynuowaniem tej modlitwy na kolejne półrocze zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Uruchomiony został w parafii mobilny terminal płatniczy. Daje on możliwość bezgotówkowego składania ofiary przy użyciu karty płatniczej. Terminal jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii.
 11. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Barbara Toma, lat 89,

† Teresa Popielarczyk-Wicińska, lat 86,

† Anna Czudak, lat 84,

† Konrad Kik, lat 27,

† Edmund Witkowski, lat 93,

† Krzysztof Czepielewski, lat 60,

† Andrzej Zarzycki, lat 69,

† Janina Miklaszewska, lat 81,

i † Janina Skawińska, lat 67.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.