Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

11. Niedziela Zwykła 18.06.2023

 

  1. W czwartek 22 czerwca na Mszy św. o godz. 1700 będziemy się modlić za dzieci i młodzież, które kończą rok szkolny.
  2. W sobotę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w tygodniu o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  4. Przypominamy, że w związku z okresem letnim ulega zmianie porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  5. Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akad. 2023/24 odbędzie się 22 czerwca od godz. 1700 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123). Więcej informacji w gablocie.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
  7. Dzisiaj taca gospodarcza. Zakończono renowację schodów do zakrystii. Odnowione zostały także drzwi metalowe przy kościele, kraty, balustrady i poręcze na schodach. Serdecznie dziękujemy grupie męskiej za wymycie przed odpustem witraży w prezbiterium oraz drewnianych drzwi do kościoła. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Komunikaty Kurialne zamieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W łódzkim dodatku „Niedzieli” jest artykuł poświęcony naszej parafii pt. Zanurzeni w Sercu Jezusa. „Gość Niedzielny” przybliża postać o. Kaspera Drużbickiego, jezuitę, który propagował kult Serca Jezusa na ziemiach polskich na długo przed objawieniami w Paray-le-Monial. „Idziemy” pisze o Juliannie z Norwich, która pięć wieków przed św. Faustyną głosiła światu Boże Miłosierdzie. „Przewodnik Katolicki” odkrywa tajemnicę księdza Jerzego. Jest także najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Pana:

† Krystian Krzyżowski, lat 44,

† Lucyna Markiewicz, lat 83,

† Mirosław Wojtak, lat 80,

† Zbigniew Banaszkiewicz, lat 79,

i † Krzysztof Głogowski, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.