Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

10. Niedziela Zwykła 11.06.2023

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała, która w czwartek zakończy się tradycyjnym poświęceniem wianków i ziół.
 2. W piątek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, czyli nasz parafialny odpust. Msze św. będą sprawowane o godz. 700, 730, 900, 1700 i 1800. Msza święta odpustowa sprawowana będzie o godz. 1800, której będzie przewodniczył o. Ernest Zielonka, przeor i proboszcz parafii Opieki św. Józefa w Łodzi. Nabożeństwo czerwcowe w dniu odpustu po Mszy św. o godz. 1800 z procesją.
 3. W ramach przygotowania do uroczystości odpustowej w środę, czwartek i piątek zapraszamy na Triduum Eucharystyczne, czyli Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Przez te trzy dni, od Mszy św. porannej do wieczornej będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, której celem jest uwielbienie Chrystusa i modlitwa wynagradzająca za zniewagi, jakich Zbawiciel doznaje przez nasze grzechy. Grupy parafialne i osoby indywidualne, które chcą modlitewnie czuwać zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik.
 4. We wtorek 13 czerwca przypada 36. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi. Po Mszy o godz. 1800 w ramach nabożeństwa fatimskiego podziękujemy Bogu za pontyfikat Papieża-Polaka i pomodlimy się o pokój na świecie. Następnie zostanie poświęcona odnowiona kapliczka z figurą Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kniaziewicza 4 od strony Zgierskiej. Tego dnia o godz. 1630 odbędzie spotkanie formacyjne Żywego Różańca w domu parafialnym.
 5. W środę 14 czerwca po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo Uwielbienia, które poprowadzi Grupa Magnificat. Tego dnia spotka się również grupa biblijna o godz. 1830 w oratorium na plebani.
 6. W sobotę 17 czerwca obchodzimy w kościele wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia odbędzie się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej. Program spotkania w gablocie.
 7. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa i Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
 9. W związku z okresem letnim ulegnie zmianie porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730.  Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
 10. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Za tydzień taca gospodarcza. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Rodzice dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej SCHOLASTICUS przekazali na kościół 800 zł. Tegoroczni bierzmowani ofiarowali cztery mosiężne lichtarze pod świece ołtarzowe i nowy mszał. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 11. Komunikaty Kurialne zamieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 13. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana:

† Grażyna Lewandowska, lat 82,

i † Helena Gołębiowska, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.