Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Najświętszej Trójcy 04.06.2023

 

  1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Spotkanie formacyjne młodzieży klas VII, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800
  3. W czwartek 8 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte odprawione będą o godz. 700 i 830. Po Mszy św. o godz.  1000 wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, tj. ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej, Julianowską i Zgierską z powrotem do kościoła. Mszy św. o godz. 1130 nie będzie. Kolejna Msza św. sprawowana będzie po procesji, a wieczorem o godz. 1800 i 1930. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 1800. Prosimy parafian o dekoracje domów i ulic oraz o budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach i wzajemną pomoc przy ich budowie. Zachęcamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji, w szczególności grupy parafialne: Liturgiczną Służbę Ołtarza, Asystę, Harcerzy, dzieci komunijne i rocznicowe. Prosimy o wsparcie Asysty, szczególnie mężczyzn do niesienia chorągwi. Zgłoszenia chętnych przyjmuje ks. Andrzej. Przez całą oktawę Bożego Ciała, w ramach nabożeństwa czerwcowego, będzie uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  4. W piątek 9 czerwca Wieczystą Nowenną do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800 rozpoczniemy w naszej parafii Święto Eucharystii. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 2100. Następnego dnia, w sobotę 10 czerwca, adoracja przez cały dzień. Eucharystia dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II o godz. 1800, a po niej Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej upamiętniającej wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi 13.06.1987 r.
  5. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa i Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
  7. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Komunikaty Kurialne zamieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przybliża postać św. Jana XXIII. Tematem „Gościa Niedzielnego” jest formacja do kapłaństwa. W „Idziemy” przeczytamy o polskim domu w Jerozolimie i łódzkiej położnej Stanisławie Leszczyńskiej. „Przewodnik Katolicki” pisze o lednickich spotkaniach młodych. Do nabycia jest także nowy numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”, w którym znajdziemy tematy z zakresu historii i hagiografii Kościoła oraz wiedzę o miejscach świętych w Polsce wpływających na rozwój religijności Polaków i utrzymanie tożsamości narodowej.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Alina Fuc, lat 74,

i † Marek Pisera, lat 56.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.