Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

 

  1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Wielkanocy. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  2. W czwartek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc poświęcony kultowi Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to czas szczególnie bliski naszej parafii ze względu na jej tytuł. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800. W czwartek 1 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy się modlić o świętość kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a na Mszy św. o godz. 1800 bp Marek Marczak udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
  3. Z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy św. o godz. 730 i o 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Czerwiec jest dobrą okazją do przypomnienia znaczenia praktyki spowiedzi i Komunii świętej pierwszopiątkowej. Jest to forma wynagrodzenia Sercu Jezusowemu za krzywdy wyrządzane przez grzechy. Zachęcamy do tej praktyki dzieci, młodzież i dorosłych.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Tego dnia o godz. 1100 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej „Scholasticus”. Po Mszy o godz. 1800 zapraszamy na Różaniec wynagradzający, prowadzony przez Żywą Różę.
  5. Spotkanie formacyjne młodzieży klas VII, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w przyszłą niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 1800
  6. W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po Mszy świętej o godz. 1000 odbędzie się procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, tj. ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej i Julianowską. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1130. Kolejna Msza święta sprawowana będzie po procesji. Msze święte wieczorne o godz. 1800 i 1930. Zgodnie ze zwyczajem prosimy parafian o dekoracje domów i ulic, budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach oraz o wzajemną pomoc przy ich tworzeniu. We Mszy świętej i procesji w szczególności prosimy o udział grup parafialnych: Liturgicznej Służby Ołtarza, Asysty, a także Harcerzy, dzieci i innych.
  7. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii.
  8. Dzisiaj zbiórka do puszek na wakacyjne akcje CARITAS. Majowa taca gospodarcza jest w całości przeznaczona na opłatę za remont instalacji odgromowej kościoła. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców parafii polecamy Bogu w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o inicjatywie młodych ludzi Światło w mieście. Tematem „Gościa Niedzielnego” jest macierzyństwo. W „Idziemy” przeczytamy o małych wielkich świętych. Do nabycia jest także nowy numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”, w którym znajdziemy tematy z zakresu historii i hagiografii Kościoła oraz wiedzę o miejscach świętych w Polsce wpływających na rozwój religijności Polaków i utrzymanie tożsamości narodowej.