Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

 

 1. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, którą odmawiamy podczas nabożeństw majowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 2. Jutro ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, obchodzi 35. rocznicę święceń kapłańskich. Zachęcamy do modlitwy w intencji Jubilata oraz o nowe powołania kapłańskie dla Kościoła Łódzkiego.
 3. W środę 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych oraz Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 4. W piątek 26 maja pamiętajmy w modlitwie o naszym mamach żyjących i zmarłych.
 5. W sobotę 27 maja o godz. 930 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń diakonatu.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej oraz rozpoczyna zwykły okres liturgiczny.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 55. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 900. Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły odbędzie się o godz. 1130. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 1000. Apelujemy do rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie religijnej i rodzinnej.
 8. Wczoraj w katedrze zostali ustanowieni szafarze nadzwyczajni Komunii Świętej, wśród których jest trzech naszych parafian. Są to osoby świeckie, których biskup wyznaczył do pomocy kapłanom w rozdzielaniu Eucharystii podczas Mszy św., gdy przystępuje do niej większa liczba wiernych, oraz do zanoszenia Komunii św. chorym. Ta posługa w Kościele nie jest praktyką nową – sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy to wyznaczeni świeccy roznosili Ciało Pańskie osobom, które nie mogły uczestniczyć we wspólnych zgromadzeniach.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza młodzież na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 27 maja. Zapisy pod tel.: 693039241
 10. Parafia posiada mobilny terminal płatniczy, który jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii.
 11. Dzisiaj taca gospodarcza. W ostatnim tygodniu zakończyliśmy prace remontowe instalacji odgromowej kościoła, a wewnątrz świątyni została oczyszczona jej górna część. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców parafii polecamy Bogu w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o spowiedzi dzieci i przybliża postać Anieli Róży Godeckiej, apostołki robotnic. Tematem „Gościa Niedzielnego” jest sztuka sakralna. W „Idziemy” przeczytamy kim była św. Rita. „Przewodnik Katolicki” przypomina nauczanie Jana Pawła II o geniuszu kobiety.
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Ryszard Kamiński, lat 84,

† Maria Gałka, lat 89,

† Genowefa Czubak, lat 97,

i † Grażyna Szmigiera, lat 73.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.