Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

6. Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

 

  1. Dzisiaj po Mszy o godz. 1800 odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży, która 1 czerwca przystąpi do sakramentu bierzmowania.
  2. We wtorek 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.
  3. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  4. W sobotę 20 maja w katedrze o godz. 1000 podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd ustanowienia szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej, wśród których będzie trzech naszych parafian.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 65. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 830. Także w przyszłą niedzielę o godz. 1130 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 930. Apelujemy do rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie religijnej i rodzinnej.
  6. Parafia posiada mobilny terminal płatniczy, który jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii.
  7. Za tydzień taca gospodarcza. Zakończyliśmy prace remontowe głównych schodów kościoła. Dzięki organizacji i sponsoringowi anonimowej parafianki został zreperowany zegar na kościele. Trwają prace przy budowie nowej instalacji odgromowej kościoła. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przypomina św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski. „Gość Niedzielny” przybliża postać o. Jacka Woronieckiego. W „Idziemy” przeczytamy o rodzinnej Komunii świętej. „Przewodnik Katolicki” pisze o stresie.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Alina Smętkiewicz, lat 86,

† Stefan Panek, lat 87,

i † Lucjan Rybiński, lat 73.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.