Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

 

 1. Jutro 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.
 2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 1630 w sali przy kancelarii.
 3. Grupa biblijna spotka się wyjątkowo w drugą środę miesiąca 10 maja o godz. 1830 w oratorium na plebani.
 4. W sobotę 13 maja, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 1800.
 5. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 172. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci oraz rodzin w sobotę o godz. 900. Także w przyszłą Niedzielę o godz. 1130 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 1000. Apelujemy do rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie religijnej i rodzinnej.
 6. Młodych parafian zachęcamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania 1 czerwca br., zapraszamy 14 maja na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 1800
 7. Nabożeństwa majowe są sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 8. Parafia posiada mobilny terminal płatniczy, który daje możliwość bezgotówkowego składania ofiary przy użyciu karty płatniczej. Terminal jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii.
 9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” odpowiada na pytanie: po co nam objawienia? „Gość Niedzielny” pisze o księdzu strażaku. W „Idziemy” przeczytamy o Seminarium 35+. „Przewodnik Katolicki” przybliża kapłaństwo, między innymi oczami papieża Franciszka.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do domu Ojca:

† Zdzisław Łukowski, lat 88.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… 

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.