Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

13. Niedziela Zwykła 02.07.2023

 

  1. Dzisiaj o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca wraz z modlitwą o urodzaje.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1730.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 9 lipca. Szczegóły w gablocie.
  5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce 10 lipca od godz. 900. Kolejna odbędzie się 11 września. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej Seminarium.
  6. Przypominamy, że w okresie letnim ulega zmianie porządek Mszy św. W lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730.  Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  7. W ostatnim tygodniu przekazano na kościół anonimowo 300 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o dużym wydarzeniu ewangelizacyjnym ChwałaMu, którego kolejna edycja odbędzie się we Wrocławiu. „Gość Niedzielny” przybliża postać siostry Łucji, najdłużej żyjącej wizjonerki z Fatimy oraz wyjaśnia sens piątkowego postu. Tematem tygodnika „Idziemy” jest anatomia niewierności. „Przewodnik Katolicki” pisze o sensie i praktycznej stronie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Lucja Kopińska, lat 85,

† Ryszard Zarębski, lat 77,

† Anna Donifacy, lat 75,

i † Halina Stebel, lat 103.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.