Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

14. Niedziela Zwykła 09.07.2023

 

  1. We wtorek 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
  2. W czwartek 13 lipca po Mszy o godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  3. W niedzielę 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. U Sióstr Karmelitanek Bosych i Ojców Karmelitów trwa Nowenna ku czi Matki Bożej Szkaplerznej. Szczegóły w gablocie.
  4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a w dni powszednie o godz. 730. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  5. Rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbędzie się 10 lipca od godz. 900. Kolejna 11 września. Szczegółowe informacje można uzyskać u duszpasterzy lub na stronie internetowej Seminarium.
  6. W przyszłą trzecią niedzielę lipca taca gospodarcza. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o konsekwencjach apostazji spowodowanej kryzysem wiary oraz o cudownej figurce Praskiego Dzieciątka Jezus. „Gość Niedzielny” pisze o nieznanych do tej pory wypowiedziach ks. Jerzego Popiełuszki oraz o bohaterach z Markowej i Aleksandrze Fredro. Tematem tygodnika „Idziemy” jest rzeź wołyńska. „Przewodnik Katolicki” przybliża postać Blaise Pascala, myśliciela, apologety chrześcijaństwa, matematyka i fizyka.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Marek Lityński, lat 73,

† Bolesław Białkowski, lat 81,

† Wielisław Majerowski, lat 79,

i † Sławomir Anglart, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.