Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

15. Niedziela Zwykła 16.07.2023

 

  1. W sobotę 22 lipca jest święto św. Marii Magdaleny.
  2. W niedzielę 23 lipca będzie obchodzony po raz trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa zgodnie z intencjami Ojca Świętego) dziadkom, osobom starszym i wszystkim wiernym, którzy, motywowani prawdziwym duchem pokuty i miłosierdzia, wezmą udział w uroczystościach Trzeciego Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Może on być również stosowany jako odpust dla dusz czyśćcowych. Odpust ten będą też mogli uzyskać wierni, którzy poświęcą odpowiednią ilość czasu, aby odwiedzić swoich starszych braci i siostry w potrzebie lub w trudnej sytuacji (takich jak chorzy, opuszczeni, niepełnosprawni…) osobiście lub wirtualnie za pośrednictwem mediów. Odpustu zupełnego mogą również dostąpić osoby chore, w podeszłym wieku i ci wszyscy, którzy nie mogąc opuścić swoich domów z poważnego powodu, zjednoczą się duchowo z nabożeństwami Światowych Dni, ofiarując Miłosiernemu Bogu swoje modlitwy, smutki i cierpienia swojego życia, zwłaszcza gdy słowa papieża i różne uroczystości są transmitowane przez media.
  3. 20 lipca w trzeci czwartek miesiąca o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja.
  4. Dzisiaj taca gospodarcza. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o dziedzictwie pierwszego grzechu. „Gość Niedzielny” przybliża pracę misyjną sióstr niepokalanek   w Wietnamie. W tygodniku „Idziemy” warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący św. Tomasza z Akwinu. „Przewodnik Katolicki” proponuje artykuł pt. Wiara niezmienna w ciągłej zmianie.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Marian Zawada, lat 77,

† Janina Plewińska, lat 81,

† Alicja Matuszewska, lat 91,

† Marianna Jezierska, lat 88,

† Zbigniew Kobyłecki, lat 57,

† Henryka Ślązak, 88.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.