Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

16. Niedziela Zwykła 23.07.2023

 

  1. 25 lipca przeżywamy w Kościele święto św. Jakuba apostoła i czcimy św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych tego dnia odbędzie się po Mszy o godz. 1700 i 1800 oraz w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem. Serdecznie zapraszamy kierowców.
  2. W środę 26 lipca obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Wdzięczną pamięcią otoczmy, szczególnie w modlitwie naszych rodziców, dziadków i emerytów.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia na Święto Dziękczynienia. Zapisy pod numerem 693 039 241 u Pani Jadwigi Paduch.
  4. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy artykuł „Współczesność w Biblii”.. „Gość Niedzielny” przybliża nam konsystorz i nominacje kardynalskie.  Tematem tygodnika „Idziemy” jest Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W „Przewodniku Katolickim” możemy przeczytać – „Kościół mówi nie dla przemocy”.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Józefa Patryarcha, lat 64,

† Sławomira Reyman, lat 75,

† Barbara Kanclerz, lat 79,

† Winicjusz Adamczyk, lat 89.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.