Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Przemienienie Pańskie 06.08.2023

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne wraz z modlitwą o trzeźwość narodu.
  2. Jutro wspominamy bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz Patrona Stowarzyszenia Rodziny Jego imienia, działającego w naszej parafii.
  3. W środę 9 sierpnia obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, niemieckiej filozofki i fenomenolożki pochodzenia żydowskiego, męczennicy Kościoła katolickiego oraz patronki Europy.
  4. W czwartek 10 sierpnia przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  5. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia o godz. 1830 odbędzie się nabożeństwo Fatimskie z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się w gablocie. 12 sierpnia zaczniemy Nowennę przed rozpoczęciem Pielgrzymki, którą będziemy odmawiać w tygodniu po Mszy św. o godz. 1700, a w niedziele i uroczystość po Mszy św. o 1000.
  7. Za wszystkie przekazane ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy wyjątkowość Abrahama i prawdę o współczesnych sektach. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o współczesnych eremitach i o bł. Czesławie Odrowążu. „Idziemy” pisze o pielgrzymowaniu. „Przewodnik Katolicki” przybliża postać Jana Matejki.
  9. W tych dniach obchodzimy 89. rocznicę śmierci bpa Wincentego Tymienieckiego, pierwszego ordynariusza naszej diecezji oraz 27. rocznicę śmierci bpa Józefa Rozwadowskiego, czwartego ordynariusza łódzkiego Kościoła. Pomódlmy się w ich intencji oraz za parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Andrzej Żaryn, lat 73,

† Eugeniusz Kawnik, lat 86,

i † Wanda Tonkiel, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.