Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

20 Niedziela Zwykła 20.08.2023

 

  1. W czwartek 24 sierpnia obchodzimy w Kościele święto św. Bartłomieja, apostoła.
  2. W sobotę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła, ale także uwieńczenie pątniczego trudu pielgrzymek z terenu Archidiecezji Łódzkiej na Jasną Górę.
  3. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 18.00 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
    W „Niedzieli” przeczytamy o tym: czy wiara w Boga pomaga w prowadzeniu firmy? „Gość Niedzielny” mówi o wspólnocie Cenacolo w Polsce. „Idziemy” snuje refleksję na temat znaczenia chleba powszedniego w codziennym życiu. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o roli sanktuariów, do których pielgrzymujemy.
  5. W ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca:

† Barbara Młotecka, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.