Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

22 Niedziela Zwykła 03.09.2023

 

  1. Dzisiaj przypada dzień imienin kardynała Grzegorza Rysia. Zachęcamy do modlitwy w intencji Czcigodnego Solenizanta. Z racji na pierwszą Niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800, nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu.
  2. W poniedziałek 4 września wspólną modlitwą na Mszy św. o godz. 1700 rozpoczniemy nowy rok szkolny. Dziękując za wakacyjny wypoczynek prośmy o Boże błogosławieństwo na nowy czas nauki. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w najbliższym tygodniu podczas wszystkich Mszy św., aby nowy rok szkolny rozpocząć w łasce uświęcającej. W przyszłą niedzielę 10 września na Mszy św. o godz. 1130 poświęcenie tornistrów.
  3. W środę 6 września br. zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w po Mszy św. o godz. 1830 w sali na plebani oratorium. W każdą pierwszą środę miesiąca można będzie pogłębić swoją wiedzę biblijną lub nauczyć się modlić słowem Bożym.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. W piątek 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP.
  6. Po wakacjach wznowił działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Zapraszamy również chętnych do pomagania jako wolontariusz.
  7. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się dlaczego papież wybrał Mongolię i skąd bierze się popularność szkól katolickich. „Gość Niedzielny” pisze o wzrastającej liczbie osób zgłaszających się do seminariów duchownych w Stanach Zjednoczonych oraz przybliża Zamość, nazywany Padwą Północy. W „Idziemy” przeczytamy o zbrodniarzach rodziny Ulmów. Z „Przewodnika Katolickiego” poznamy historię 16-letniej Hiszpanki, która doświadczyła cudownego uzdrowienia podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Jest także najnowszy numer „L’Osservatore Romano” oraz kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Tadeusz Żuchalski, lat 68,

† Jadwiga Firaza, lat 81,

† Jadwiga Pałczyńska, lat 73,

i † Natalia Cieślak, lat 106.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.