Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

23 Niedziela Zwykła 10.09.2023

 

 1. Tegoroczny, XIII Tydzień Wychowania przeżywamy w kontekście czasowym dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest trwający w Kościele powszechnym Synod o synodalności „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Stąd hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Drugą okolicznością jest beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem. W tej intencji dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem.
 2. W Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi rekrutacja na rok 2023/2024 odbędzie się 11 września. Szczegóły na stronie uczelni.
 3. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 12 września o godz. 1630 w sali obok kancelarii parafialnej.
 4. W środę 13 września po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 5. W czwartek, 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 6. Uroczysta inauguracja „Synodów” Parafialnych odbędzie się w sobotę 16 września w archikatedrze łódzkiej o godz. 1200, a w przyszłą niedzielę 17 września we wszystkich parafiach.
 7. Rekrutacja do Studium Organistowskiego odbędzie się 18 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 8. Młodych parafian zachęcamy do spowiedzi, aby dany przez Boga nowy czas roku szkolnego i katechetycznego rozpocząć w łasce uświęcającej.
 9. W związku z działalnością naszego Parafialnego Ośrodka Pomocy Charytatywnej ponawiamy prośbę, aby dary żywnościowe o dłuższym terminie ważności zostawić w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy.
 10. Zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 16 września o godz. 1100 przy zakrystii kościoła.
 11. W ostatnim tygodniu na Kościół przekazano: anonimowo 100 zł i Koło Przyjaciół Radia Maryja 200 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przypomina postać Macieja Miechowity, wybitnego człowieka renesansu w Polsce. Jubileuszowy numer „Gościa Niedzielnego” podsumowuje 100-lecie swojego istnienia. „Idziemy” pisze o beatyfikowanej rodziny Ulmów i przybliża legendarnego prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Tomasz Marcjanek, lat 70,

† Jadwiga Miszkiewicz, lat 92,

† Janina Guzowska, lat 94,

i † Jan Wojcieszek, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.