Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

24 Niedziela Zwykła 17.09.2023

 

  1. Dzisiaj przypada 84. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i prośmy o pokój na świecie.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 1000 uroczyście rozpoczniemy „synod” parafialny, który będzie trwał dwa lata. Po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji „synodu” w parafii.
  3. Jutro 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Młodych parafian zachęcamy do spowiedzi, aby dany przez Boga nowy czas roku szkolnego i katechetycznego rozpocząć w łasce uświęcającej.
  4. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto Mateusza, apostoła i ewangelisty. W ten trzeci czwartek miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 1730, który poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja.
  5. Zapraszamy kandydatów na ministrantów. Najbliższa zbiórka w sobotę 23 września o godz. 1100 przy zakrystii kościoła.
  6. Ponawiamy prośbę o dary żywnościowe o dłuższym terminie ważności dla naszego Parafialnego Ośrodka Pomocy Charytatywnej, które można zostawić w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy.
  7. Dzisiaj taca gospodarcza i zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą odprawiamy w naszej parafii. W piątki o godz. 1800 jest sprawowana Msza św., a po niej modlitwy nowennowe. Zapraszamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o specyfice tegorocznego pielgrzymowania oraz przypomina postać s. Marceliny Darowskiej ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP. Tematem „Gościa Niedzielnego” jest język mediów. „Idziemy” pisze o lekcjach religii w szkole. „Przewodnik Katolicki” pochyla się nad tematem finansowania Kościoła w Polsce. Tygodniki zawierają bezpłatny dodatek synodalny. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jolanta Żuchalska, lat 65,

i † Tomasz Górski, lat 57.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.