Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

25 Niedziela Zwykła 24.09.2023

 

  1. Dzisiaj obchodzimy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tej intencji po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się różańcem.
  2. Od lat Koronka na ulicach miast gromadzi nas na skrzyżowaniach dróg. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę o Miłosierdzie Boże i pokój na świecie w czwartek 28 września o godz. 1500, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny.
  3. W piątek 29 września obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy październikowe nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  5. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Najbliższa zbiórka w sobotę 30 września o godz. 1100 w zakrystii kościoła.
  6. Kandydatów klas VII, a także klas VIII i szkół średnich, którzy w najbliższym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 8 października po Mszy św. o godz. 1800. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800.
  7. Dary żywnościowe o dłuższym terminie ważności dla naszego Parafialnego Ośrodka Pomocy Charytatywnej można zostawić w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy.
  8. Wrześniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na zrealizowane inwestycje kamieniarskie. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się podczas piątkowej Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. Zapraszamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy misję specjalną Ojca Pio oraz czas dojrzewania Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o księdzu w kryzysie. „Idziemy” pisze o dziewicach konsekrowanych i internowaniu Prymasa Tysiąclecia. W „Przewodniku Katolickim” znajduje się dodatek: 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień października. Do nabycia jest także nowy numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”, w którym głównym tematem jest bitwa o pamięć.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jadwiga Jarmolińska, lat 91,

† Krystyna Grzesiak, lat 91,

† Maria Górska-Kaczmarek, lat 84,

i † Tomasz Fitas, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.