Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

27 Niedziela Zwykła 08.10.2023

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. Zachęcamy parafian do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  3. We wtorek 10 października spotkanie Żywego Różańca o godz. 1630 w sali obok kancelarii. Zapraszamy nowych członków, kartki z informacją są na ławkach w kościele.
  4. W piątek 13 października nabożeństwo Fatimskie z różańcem o godz. 1730.
  5. W sobotę 14 października Kościół wspomina św. Małgorzatę Marię Alacoque, siostrę wizytkę, mistyczkę, apostołkę Najświętszego Serca Jezusowego, która jest także patronką naszej parafii. Do niej przychodził w objawieniach Pan Jezus i dzięki niej świat poznał obietnice związane z kultem Jego Najświętszego Serca i praktyką pierwszych piątków miesiąca. Serdecznie zapraszamy na odpustową Mszę św. o godz. 1800.
  6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, za których modlitwa „jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (św. Jan Paweł II). Od przyszłej Niedzieli po Mszach św. w kościele i w zakrystii, a od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę od godz. 930. Można także zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 – 1700.
  7. Za tydzień taca gospodarcza. W przyszłą niedzielę przypada także XXIII Dzień Papieski. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przybliża postać bł. bpa Władysława Gorala, męczennika II wojny światowej i Pawła Edmunda Strzeleckiego, jednego z najwybitniejszych polskich podróżników. W „Gościu Niedzielnym” o wizerunku z Manoppello mówi Jarosław Rędziak, reżyser dokumentu „Oblicze Jezusa”. „Idziemy” pisze o synodalnych nadziejach i renesansie Różańca. „Przewodnik Katolicki” podejmuje temat męskiego kryzysu. Do nabycia jest nowy numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  9. Jutro przypada 8 rocznica śmierci ks. prałata Piotra Rycerskiego, proboszcza parafii w latach 1995-2012. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu oraz parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Teresa Wołyńska, lat 83,

† Zofia Zielonka, lat 78,

† Włodzimierz Kustrzyński, lat 85,

i † Helena Mucha, lat 91.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.