Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

28 Niedziela Zwykła 15.10.2023

 

  1. Przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z okazji 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża po dzisiejszym różańcu pomodlimy się Apelem Jasnogórskim przy pomniku Papieża – Polaka.
  2. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  3. W środę 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracujących wśród chorych, szczególnie polecając Szpital im. Biegańskiego.
  4. W czwartek Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Prośmy Boga o nowe, święte powołania do kapłaństwa.
  5. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Wśród różnego rodzaju form modlitwy szczególne miejsce zajmują wypominki. Ich tradycja sięga X wieku. Od dzisiejszej Niedzieli przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych (czyli 8-dniowych), półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę o godz. 930. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  6. Za tydzień nasi ministranci będą rozprowadzać znicze. Całkowity dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza. Kandydaci na ministrantów zgłaszają się do ks. Tomasza. Zbiórki ministrantów są w soboty o godz. 1100.
  7. Dzisiaj taca gospodarcza. W przyszłą Niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na misje. W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy (Nie)spełnione marzenia św. Jana Pawła II i Nieznane oblicza św. męczennika, o. Maksymiliana Marii Kolbego. „Gość Niedzielny” pisze o kardynalskich wątpliwościach dotyczących nauczania Kościoła. „Idziemy” podejmuje temat dziecka utraconego. Tematem numeru „Przewodnika Katolickiego” jest Kościół agoniczny. Do nabycia jest nowy numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† s. Dorota Lech, służebniczka NP. NMP, lat 63,

† Jadwiga Nowicka, lat 91,

† Elżbieta Daszyńska, lat 84,

i † Tomasz Czech, lat 51.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.