Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

29 Niedziela Zwykła 22.10.2023

 

  1. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. Wśród różnego rodzaju form modlitwy za zmarłych szczególne miejsce zajmują wypominki. Przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych (czyli 8-dniowych), półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii.
  3. Nasi ministranci rozprowadzają znicze. Zachęcamy do ich zakupu, aby w ten sposób wesprzeć działalność Służby Liturgicznej Ołtarza, która odgrywa ważną rolę w dobrym przeżyciu Liturgii. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów.
  4. W przyszłą niedzielę 29 października po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Męski Różaniec. Tą inicjatywą pragniemy powołać Męską Grupę Różańcową w naszej parafii.
  5. 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Eucharystii o godz. 1300. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone kwiaty i znicze, które zaniesiemy na groby jako symbol wiernej miłości i pamięci o zmarłych. Na cmentarzach odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. O godz. 14oo Msza św. na pobliskim cmentarzu św. Rocha przy ul Zgierskiej 141, po czym procesja z modlitwą różańcową i modlitwami za zmarłych.
  6. Jest inicjatywa zorganizowania scholi dziecięcej, która śpiewałaby na Mszy św. niedzielnej o godz. 1130. Zdolne i chętne dzieci zapraszamy na pierwszą próbę w niedzielę 5 listopada o godz. 1030 w sali obok kancelarii.
  7. Młodzież klas VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 12 listopada, po Mszy św. o godz.1800. Młodych parafian zachęcamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800.
  8. Dzisiaj taca na misje. Październikowa taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę pomp ciepła do kościoła. W intencji darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy Męczenników czerwonego reżimu. „Gość Niedzielny” pisze o Stowarzyszeniu im. św. Maksymiliana Kolbego. „Idziemy” podejmuje temat misyjnego powołania. „Przewodnik Katolicki” odkrywa jak manipulują internetowi idole. Do nabycia jest nowy numer kwartalnika „Niedziela. Magazyn”. Jest także kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Zofia Delicka, lat 84,

† Bogdan Stańczak, lat 81,

† Daniela Zwierzyńska, lat 95,

† Andrzej Sobjak, lat 85,

† Jolanta Majkowska, lat 67,

i † Zbigniew Matuszczak, lat 76.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.