Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

31 Niedziela Zwykła 05.11.2023

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy za zmarłych wypominkami oktawalnymi. Przez Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać jeden odpust zupełny każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego. Przez Oktawę modlimy się wypominkami w dni powszednie o 1730. Przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków półrocznych lub rocznych.
  2. Spotkanie grupy biblijnej odbędzie się w środę 8 listopada po Mszy św. o godz. 1800 w oratorium na plebani. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy biblijnej, aby modlić słowem Bożym.
  3. W sobotę 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny oraz wszystkich, którzy oddali dla niej życie.
  4. Młodzież klas VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę 12 listopada, po Mszy św. o godz.1800.
  5. W niedzielę 19 listopada będziemy obchodzić VII Światowy Dzień Ubogich. Z tego powodu łódzka CARITAS przekazała „Tytkę charytatywną”, papierową torbę dostępną przy wyjściu z kościoła, którą wypełnijmy żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem. Zebrane dary posłużą pomocą najuboższym w naszym Parafialnym Ośrodku Pomocy Charytatywnej.
  6. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców parafii modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o głównym przesłaniu najnowszej papieskiej adhortacji poświęconej św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Tematem „Gościa Niedzielnego” jest teologia na uniwersytetach. „Idziemy” pisze o jednej z najbardziej znanych form modlitwy za zmarłych, czyli o Mszach gregoriańskich. Z „Przewodnika Katolickiego” dowiemy się jak rozmawiać z dziećmi o tragediach. Do nabycia jest kwartalnik „Niedziela. Magazyn”, najnowszy numer „L’Osservatore Romano” oraz kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Sławomir Mucha, lat 64,

† Alina Radomska, lat 98,

† Zdzisława Bloch, lat 73,

† Halina Dziedzic, lat 82,

i † Zdzisława Andrzejczak, lat 81.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.