Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

32 Niedziela Zwykła 12.11.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy 15. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się różańcem o pokój na świecie, zwłaszcza w Ziemi Świętej. Do puszki zbieramy ofiary na Kościół Prześladowany.
 2. Także dzisiaj po Mszy o godz. 1800 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i klas I szkół średnich.
 3. We wtorek 14 listopada spotkanie Żywego Różańca o godz. 1630 w sali obok kancelarii. Zapraszamy także nowych członków.
 4. W środę 15 listopada o godz. 1700 Mszę św. w naszym kościele będzie sprawował kardynał Grzegorz Ryś, który z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii spotyka się ze słuchaczami Studium Muzyki Kościelnej.
 5. W trzeci czwartek miesiąca 16 listopada o godz. 1730 różaniec poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 6. W piątek 17 listopada zapraszamy na Nabożeństwo Uwielbienia o godz. 1730.
 7. W niedzielę 19 listopada będziemy obchodzić VII Światowy Dzień Ubogich. Z tego powodu łódzka CARITAS przekazała „Tytkę charytatywną” – papierową torbę dostępną przy wyjściu z kościoła, którą wypełnijmy żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem. Zebrane dary posłużą pomocą najuboższym w naszym Parafialnym Ośrodku Pomocy Charytatywnej. Z racji Światowego Dnia Ubogich dzisiejsza taca przeznaczona jest na ubogich.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia 2 grudnia. Szczegóły w gablocie.
 9. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą odprawiamy w piątki.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” są rozwodnicy w Kościele. „Gość Niedzielny” wyjaśnia kim są duchowi opiekunowie Rzeczypospolitej i po co ich mamy. „Idziemy” przybliża postać generałowej Jadwigi Zamoyskiej, a „Przewodnik Katolicki” Matki Teresy z Kalkuty. Do nabycia jest kwartalnik „Niedziela. Magazyn” i najnowszy numer „L’Osservatore Romano”. Są już świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Marianna Kamińska, lat 81,

i † Józef Ławniczak, lat 66.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.