Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

33. Niedziela Zwykła 19.11.2023

 

  1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele 7. Światowy Dzień Ubogich. W ich intencji pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa. Za dary przekazane najuboższym w „Tytkach charytatywnych” serdecznie dziękujemy. Dzisiaj także jest zbiórka do puszek pod hasłem „Ciepło dla…”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Syrii, Libanu i Ukrainy.
  2. W środę 22 listopada po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Męski różaniec, który rozpocznie godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. W piątek 24 listopada po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się w oratorium na plebani synodalne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a w niedzielę 26 listopada po Mszy św. o godz. 1000 do sali w Studium Muzyki Kościelnej zapraszamy chętnych parafian na parafialny synod.
  4. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, odbędzie się poświęcenie opłatków. Nie będą one rozprowadzane po domach w naszej parafii. Opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece CARITAS na stół wigilijny, a także kalendarze misyjne. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja 2 grudnia zaprasza na pielgrzymkę do Torunia. Szczegóły w gablocie.
  6. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy w modlitwie podczas piątkowej Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” są proroctwa. „Gość Niedzielny” wyjaśnia skąd i po co łacina w Kościele. „Idziemy” pisze o roli wolontariatu w życiu dzieci i młodzieży oraz o zawodzie organisty. „Przewodnik Katolicki” przybliża postać papieża Klemensa VII.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Paweł Kaszubski, lat 66,

† Jan Leśniewski, lat 74,

i † Jadwiga Krysztofjak-Urbańczyk, lat 83.

Dobry Jezu a nasz Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.